четвер, 25 травня 2023 р.

 #Тижденьпрофтехосвіти

Тиждень професійної (професійно-технічної) освіти!
Пропонуємо до вашої уваги майстер-клас з професії: «Кондитер»

 #Тижденьпрофтехосвіти

  Тиждень професійної (професійно-технічної) освіти!

 Пропонуємо до вашої уваги майстер-клас з професії «Кухар»:



 Захистіть дитину від невиліковного паралічу, спричиненого поліомієлітом.

Ліків від цієї хвороби не існує, єдиним і безальтернативним захистом від хвороби є щеплення.






вівторок, 23 травня 2023 р.

 як розпізнати БПЛА та вберегтися від цієї зброї

Як розпізнати дрон-камікадзе?

  • Двигун дрона-камікадзе гучний. При наближенні у повітрі чутно звук, схожий на роботу двигуна мопеда чи бензопили.
  • Зачувши подібний звук, намагайтесь потрапити у спеціально обладнане укриття. Користуйтесь підвалами, цокольними поверхами будинків, підземними паркінгами, переходами або дотримуйтесь правила "двох стін".

Увага! Не залишайтесь в транспорті, вийдіть та відбіжіть подалі від дороги. І там знайдіть можливе укриття.

  • Намагайтеся обирати місця для укриття подалі від військових стратегічних об'єктів та адміністративних установ.

Увага! Не ховайтесь у під'їздах, під арками на сходових майданчиках, у підвалах панельних будинків, біля автомобільної техніки, автозаправних станцій тощо.

  • Повідомляйте на лінію 102 будь-яку інформацію щодо БПЛА ворога, а в разі їх падіння – вказуйте місцерозташування.

Увага! Не наближайтеся до місця падіння збитого дрона, не чіпайте уламки!

Нагадаємо, раніше українські розробники запустили додаток "єППО", куди можна повідомляти про ворожі ракети, дрони, літаки.


четвер, 18 травня 2023 р.

 Історія того, як минуле повертається, оживляючи страхи, забуті переживання та… надії на повернення.

Вона присвячена депортації кримських татар, що сталася 1944 року, коли за три дні з Кримського півострова радянська влада вивезла майже 200 тисяч кримських татар. 15 діб у вагонах без вікон та лав, життя у спецпоселеннях із забороною їх покидати під страхом 20-літньої висилки до сибірських таборів. Все це героїня сьогоднішньої історії змогла пережити тільки завдяки грі – рахуванню світанків. А скільки тих світанків треба було нарахувати, щоб виграти і повернутися, як відбувалася депортація та як жили позбавлені домівок кримці – розкаже лялька, яка й придумала гру, що допомогла не втратити надію та повернутися. А зробить вона це голосом співачки, переможниці міжнародного конкурсу Євробачення – 2016, яка добре знає історію, що торкнулася й її родини – Джамала.

Серію присвячено жертвам радянської депортації та всім внутрішньопереміщеним особам, які продовжують рахувати світанки, аби повернутися додому.

 18 травня – День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. У цей день в державі вшановують памʼять понад 110 тисяч кримських татар – корінного населення Кримського півострова.

В ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" бібліотекарем Вікторією Слуцькою було проведено тематичну бесіду до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Депортація кримських татар – один з найяскравіших прикладів злочинів радянського режиму, здійснених під час Другої світової війни.
Більше дізнатися про сумні сторінки історії ви зможете, завітавши до нашої бібліотеки, де діє книжкова виставка «Крим: депортація - біль кримських татар».

середа, 17 травня 2023 р.

 «Павло Скоропадський – останній гетьман України»

150 років від дня народження Павла Скоропадського — українського громадського та державного діяча, Гетьман Української Держави (з 29 квітня — по 14 грудня 1918). Тих, хто зацікавиться цією постаттю в історії України більш детально, запрошуємо до бібліотеки закладу, де на вас чекають КНИГИ – першоджерела інформації.
Постать Павла Скоропадського привертає увагу своєю неординарністю. Будучи вправним військовим, громадським та політичним діячем, він самостійно зрікся влади та увійшов в історію як останній гетьман України.
Доба Гетьманату була добою спокою, добою розвитку в порівнянні з попередніми та наступними подіями.

вівторок, 16 травня 2023 р.

 Як розпізнати небезпечні території, на яких можуть бути 

вибухонебезпечні предмети

• Постраждалі від артобстрілів будівлі
• Незвичні пагорби, ями або вирви
• Розкидані уламки, гільзи або боєприпаси
• Саморобні попереджувальні знаки мінної небезпеки
• Пошкоджена або згоріла військова техніка
• Покинуті бойові позиції
• Залишені ящики від мін, підривників, патронів
У разі виявлення вибухонебезпечного предмета не чіпайте його, не намагайтеся перемістити або знешкодити. Повідомте про небезпечну знахідку за номером 101 або 102.

понеділок, 15 травня 2023 р.

 Дорогі випускники!

           ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" відіграє значну роль в підготовці кваліфікованих робітників для підприємств регіону. Так, на території Кролевецької ОТГ та сусідніх районів є підприємства, які потребують кваліфікованих робітників за професіями, з яких ведеться підготовка в закладі освіти.
Тож запрошуємо на навчання та до співпраці.
Онлайн заяву для вступу можна подати, перейшовши за посиланням. https://docs.google.com/.../1FAIpQLSe4eK6D_fkM.../viewform
За додатковою інформацією звертайтеся за вказаними номерами телефонів
Тел.: 0970080451
0958086818


понеділок, 8 травня 2023 р.

  8 травня, в День пам'яті та примирення, вшановуємо кожного, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв Другої світової війни. Пам'ятаємо тих, хто воював за Україну тоді -1939 - 1945р.р.! Шануймо тих, хто воює за неї сьогодні!


Викладач історії Тетяна Чечель провела годину-реквієм «Хай пам'ять про війну нас усіх єднає». До Дня пам’яті та примирення у бібліотеці діє книжкова виставка «Війні немає забуття». Ми пам'ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.
Світла пам'ять усім жертвам Другої світової та російсько-української воєн. Не забудемо...

вівторок, 2 травня 2023 р.

 Бачу палицю, пофарбовану червоним/білим/жовтим. Що це означає?



• Фахівці з очищення територій від вибухонебезпечних предметів у своїй роботі використовують віхи з різними маркерами для умовних позначень


• Віха з червоним або червоно-білим маркером – небезпечна територія, де не проводилися або ще ведуться роботи з очищення

• Віха з білим маркером – безпечна територія, ними позначаються проходи до полігону, де ведуться роботи, адміністративна зона, очищена територія полігону

• Віха з жовтим маркером – виявлена протипіхотна міна, а з жовто-червоним – боєприпас або протитанкова міна

• Категорично заборонено заходити на територію, позначену віхами. Тільки після повного очищення маркування забирається, а територія вважається безпечною

Не прибирайте та не переміщуйте маркування територій. Не наражайте на небезпеку життя і здоров'я, як своє, так і оточуючих!


Мирного неба над головою, бережіть себе!

Сьогодні 16 січня в Україні відзначають Всеукраїнський день кіборгів, в пам'ять про незламних захисників Донецького аеропорту. "Кіб...