понеділок, 27 лютого 2023 р.

        ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ВИБУХУ ГРАНАТИ

 Якщо біля вас впала граната, ви маєте всі шанси залишити неушкодженими. Для цього треба вміти швидко оцінювати обстановку, миттєво реагувати на загрозу та знати декілька правил.

    Більшість гранат вибухають через 1-2 секунди після падіння на поверхню. Відкинути її назад не можна, але сховатися за укриттям можливо.
Якщо на відстані двох-трьох кроків є якась стінка, чи інший міцний предмет – ви можете сховатися за нього. Рухатися за укриття краще стрибком і в падінні. Також краще закрийте вуха руками і відкрийте рот, щоб захистити органи слуху.
    Якщо поруч немає укриттів, треба відстрибнути від гранати і впасти на землю. Траєкторія розльоту вражаючих елементів має форму перевернутого конуса, тому осколки рідко летять над самою поверхнею.
    Положення лежачи треба займати ногами до гранати. Лікті притиснуті до тулуба, закрити руками потилицю і вуха., відкрити рот. Ноги перехрестити, або звести разом і притиснути п’яти до землі.
     Деяких військових вчать лягати на спину, щоб продовжувати контролювати обстановку навколо. Але для цивільних людей ми все ж таки радимо діяти згідно з інструкцією, викладеною на попередньому зображенні.
Перш за все, у військових є засоби захисту. Наявність бронежилету значно знижує ризик поранення в живіт, де розташовані життєво важливі органи.
Накривати гранату якимось предметом не найкраща ідея. Вибух потенційно перетворить предмет на додаткові осколки. А за час накривання ви б могли встигнути віддалитись від гранати та лягти на землю.
Нравится
Комментировать
Поделиться

пʼятниця, 24 лютого 2023 р.

 25 лютого – особливий день для української літератури, адже сьогодні виповнюється 152 роки від дня народження «Геніальної Українки».

Леся Українка — одна з найвизначніших постатей в історії української літератури. По собі вона залишила великий літературний доробок - вражаючі поеми, прозові твори, вірші, дивний талант мала Леся Українка.
Якої б теми не торкалося її перо, вона перетворювалася на дорогоцінні літературні перли, де сила образів, поетичного слова і зображення подій робило їх такими чіткими і рельєфними, що назавжди залишилися і в пам’яті, і в серці її вдячних нащадків.
Вогнем пісень палають сторінки її книжок і запалюють серця нащадків.

 24.02.2023

Колектив ДПТНЗ" Реутинський ПАЛ"
💛💙
Цей рік зробив нас сильнішими та згуртованішими!
Хай буде весна!

           Рік протистояння, болю та втрат, страху та відчаю. Рік мужності та відваги. Рік гордості та вдячності, єднання і любові

💙💛. Незламні, нескорені! Стоїмо сьогодні та назавжди! За кожного українця, за вільну і квітучу Україну!
Все буде Перемога!


вівторок, 21 лютого 2023 р.

         Сьогодні до Міжнародного дня рідної мови бібліотекар Вікторія Слуцька підготувала тематичну виставку «Співуча, калинова – наша українська мова», запросила здобувачів освіти до бібліотеки закладу, поговорила про красу і велич рідного слова. Учні вразили глибокими роздумами про значення мови у житті людини.


День рідної мови є особливим для усіх нас, адже українська мова є найціннішим багатовіковим надбанням, душею нашого народу та його генетичним кодом. Протягом багатьох віків наші предки не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визнання української мови. Сьогодні наша прекрасна і милозвучна мова гордо лунає з вуст мільйонів людей.

понеділок, 20 лютого 2023 р.

 У ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні.

В бібліотеці закладу діє виставка пам'яті.
Мабуть, немає жодного нашого співвітчизника, який не пам’ятає подій, що відбувалися в Києві та по всій країні в кінці 2013 – на початку 2014 року. Для більшості вони стали справжнім зламом у свідомості, адже ніколи до того в мирній Україні народні протести не мали такої кривавої розв’язки. Перші мітингувальники загинули від куль силовиків ще в січні 2014-го, але найгарячіше протистояння в центрі Києва відбувалося саме 18 – 20 лютого. Тоді від вогнепальної зброї загинуло близько сотні протестувальників. Людей, які віддали своє життя за споконвічну мрію української нації — справедливу, демократичну й розвинуту країну, назвали Небесною Сотнею, а день 20 лютого в пам’ять про них став Днем Героїв Небесної Сотні.

неділя, 19 лютого 2023 р.

 Історія Тризуба

Гербом української держави є зображення Тризуба – родового знаку князя Володимира та роду Рюриковичів. Ми його бачимо щодня: на монетах, на прапорах, в елементах архітектури – і не замислюємося, чому саме він став символом нашої держави? Ще менше людей зможе відповісти на запитання: коли це сталося і які були альтернативи?


  Напередодні дня Державного Герба України бібліотекар Вікторія Слуцька провела захід, присвячений цій події.

      🔱 Український тризуб – символ волі та містичний оберіг – має багату історію, яка налічує кілька тисяч років.
      У X столітті він став родовим знаком династії київських князів Рюриковичів, а у ХХ - гербом Української Народної Республіки.
     Конституцією незалежної України передбачено два герби, однак офіційно затверджено було лише малий варіант.
     Цього дня 1992 року золотий тризуб на синьому щиті офіційно став національним символом, який нині впізнають у всьому світі.

пʼятниця, 17 лютого 2023 р.

 Вітаємо з Міжнародним днем прояву доброти.


Нехай кожен день буде добрим, нехай на вашому шляху зустрічаються тільки добрі люди, нехай для вас звучать добрі слова, нехай у серці народжуються добрі почуття, нехай душа живе добрими емоціями, нехай доброта торжествує у вашому житті і в житті ваших близьких людей!

четвер, 16 лютого 2023 р.

 16 лютого в Україні святкують особливе свято — День єднання.

Головна мета цього дня — показати єдність українського народу на тлі військової загрози.
Наша єдність народжена віками боротьби. Вона зміцнена кров’ю захисників Вітчизни. Увесь світ побачив незламний Козацький об'єднаний дух Українського народу!
І де б кожен з нас не опинився, пам"ятаймо: МИ всі-один народ, МИ всі - одна країна!

середа, 15 лютого 2023 р.

 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата приурочена до дня повного виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році.

В ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" викладач спеціальних дисциплін Андрій Гамій провів годину пам'яті. В бібліотеці ліцею було організовано виставку присвячену цій даті.
Війну в Афганістані часто називають загарбницькою, хоча для солдатів, які пройшли через неї, це було виконання обов’язку перед державою. У 2014 році тисячі воїнів-афганців одними із перших відправилися добровольцями на український Схід. Вони і сьогодні захищають нашу державу від російського агресора, а деякі віддали життя за Україну.



 ПОВІНЬ  (ПАВОДОК, ПІДТОПЛЕННЯ, КАТАСТРОФІЧНЕ ЗАТОПЛЕННЯ)

Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка:

- зберігати спокій, уникати паніки;

- швидко зібрати необхідні документи, цінності, ліки, продукти та інші необхідні речі;

- надати допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу;

- за можливістю негайно залишити зону затоплення;

- перед виходом з будинку вимкнути електро- та газопостачання, загасити вогонь у грубах. Зачинити вікна та двері, якщо є час - закрити вікна та двері першого поверху дошками (щитами);

- відчинити хлів - дайте можливість худобі врятуватися;

- піднятись на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий, зайняти горищні приміщення;

- до прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятувальникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти;

- перевірте чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, за можливістю, допомогу;

- потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до надходження допомоги;

- не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти тощо).

Дії після повені, паводка:

- переконайтесь, що житло не отримало внаслідок повені ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття;

- не слід користуватись електромережею до повного осушення будинку;

- обов’язково кип’ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені;

- просушити будинок, провести ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території;

вівторок, 14 лютого 2023 р.

                                   Любов може бути  чудовою поемою,

                                   що люди потім перечитують у спогадах

                                   без болю без прикрого почуття.

                                                       Леся Українка


 

В гуртожитку ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" відбулося святкування
Дня Святого Валентина.

Були проведені різноманітні конкурси, які зацікавили всіх присутніх, після кожного конкурсу учасники отримували солодкі подарунки. Ми дуже вдячні за такий актив.
Свято минуло, залишивши після себе гарний настрій, позитивні емоції та приємні призи.
Вітаємо всіх з Днем Святого Валентина. Кохайте і будьте коханими.




четвер, 2 лютого 2023 р.

  02.02.2023 в ДПТНЗ «Реутинський ПАЛ» начальником другого відділу Конотопського РТЦК та СП Сергієм Харченком було проведено інформаційно–роз'яснювальний захід для здобувачів освіти та працівників.

   Під час зустрічі увагу присутніх було закцентовано на актуальності питань комплектування стрілецьких батальйонів та підвищенні престижу та переваг проходження військовї служби.

Сьогодні 16 січня в Україні відзначають Всеукраїнський день кіборгів, в пам'ять про незламних захисників Донецького аеропорту. "Кіб...