вівторок, 31 січня 2023 р.

     Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос.

       Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році. Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг 😨 Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.

       Читання вголос – це відкритий діалог дитини зі світом. Голосне читання стимулює розвиток мозку та формує словниковий запас дитини, розвиває увагу й уяву. А голосні сімейні читання – це найкраща форма залучення дитини до книги. Аудіоказки та аудіокниги не замінять читання і живе спілкування з батьками, під час якого створюється гарний настрій, формується характер дитини, розвиваються розумові здібності. Завдяки читанню дитина починає аналізувати, що таке добре і що таке погано, наслідує головного героя та зближується з батьками. Якщо читають батьки, читатимуть і діти. Це аксіома. Тому одне з наших головних завдань – відродження сімейного читання. Долучайтеся до Всесвітнього дня читання вголос.

пʼятниця, 27 січня 2023 р.

 Сьогодні світ відзначає Міжнародний День захисту персональних даних. У цей день доречно буде згадати про дотримання прав люди в цій сфері, що є важливим напрямком правозахисту сьогодення.

День було встановлено для того, щоб користувачі мережі не забували про дотримання правил поведінки в інтернеті, які допомагають убезпечити їх віртуальне і реальне життя.
Як убезпечити свої персональні дані у мережі – основні поради
Важливо розуміти, що у ХХІ столітті персональні дані, розміщені у мережі Інтернет, піддаються ризику, і захищати їх потрібно завжди. Ось кілька порад, які допоможуть захистити свої дані.
«Ні» підозрілим сайтам!
Звісно, не можна відкривати підозрілі посилання, що містяться у текстах електронних листів і можуть бути піратськими програмами. І не вводьте свої дані на підозрілих сайтах.
Лише складні паролі
Потрібно для різних акаунтів користуватися різними паролями, які мають складатися з різних літер та цифр – так пароль буде стійким до зламу.
Оновлення ОС та антивірусів на пристроях
Потрібно регулярно оновлювати операційну систему, програми, встановлені на комп’ютерах та смартфонах. Це обов’язково, адже вони можуть стати небезпечними, якщо їх не оновлювати. До того ж важливо оновлювати антивірусні програми, які стоять на захисті даних, що зберігаються на комп’ютері.
Обережно користуватися відкритим Wi-Fi у громадських місцях
Якщо користуватися загальнодоступним Wi-Fi (без паролю) у громадських місцях, то рано чи пізно можна виявити, що конфіденційність особистих даних порушено.
Для вашої безпеки рекомендується не проводити оплату та не вводити персональні дані при користуванні відкритим Wi-Fi.

 29 січня 2023 року в Україні на загальнодержавному рівні відзначатиметься 105 років бою під Крутами, котрий для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Важливі акценти:
  • бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки зупинив ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу;
  • Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин;
  • незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії, ворогові протистояли молоді добровольці;
  • згодом українські війська за підтримки німецьких та австро-угорських (відповідно до Брестського договору) звільнили від більшовиків практично всю Україну;
  • події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива;
  • сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

     27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Сьогоднi вся планета сумує, згадуючи про жертв Голокосту.


            Викладачем інформатики Віктором Чечелем було проведено годину пам'яті. В бібліотеці ліцею було організовано виставку стосовно цих подій.
           Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
           Голокост – це біль, трагедія та найтяжчий злочин проти людства. Жертвами Голокосту на українських землях стали більше мільйона євреїв. Українці завжди пам’ятатимуть найстрашніший злочин нацизму, згадуючи Освенцім, Варшавське гетто, Бабин Яр. Тисячі людей, доль, зруйнованих родин та життів. Щодня ідеологи фашизму жорстоко вбивали безневинних людей.
           У цей день, День скорботи й пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі й висловлюємо свої співчуття болю та втраті, ім’я якої Голокост.
Пам'ятаємо...

середа, 25 січня 2023 р.

              Напередодні відзначення 105 річниці бою під Крутами та пам’яті Героїв Крут здобувачів освіти та працівників було запрошено долучитися до перегляду українського історичного фільму "Крути 1918" у кінотеатр "Вікторія". Дякуємо за запрошення та цікавий захід працівникам Кролевецької міської ради, а особисто - Ользі Халецькій.

Науковий співробітник Кролевецького Краєзнавчого музею Олег Пластун ознайомив присутніх з історією події, яка відбулась більше сторіччя тому.
29 січня 1918 року на залізничній платформі в Крутах до 520 українських вояків, юнаків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій під час наступу на м. Київ військ більшовицької росії, які мали десятикратну перевагу в живій силі, мали бронепотяг та артилерію.

понеділок, 23 січня 2023 р.

 Інформуємо про дії у разі зіткнення з фосфорною небезпекою.

  1. Не торкайтеся руками частинок фосфору на шкірі або на одязі
  2. Рясно змочіть водою шкіру та одяг, якщо на них потрапив фосфор
  3. Обережно зніміть одяг, краще робити це прямо у воді або поливаючи уражені ділянки водою
  4. Обробіть рану содовим розчином


субота, 21 січня 2023 р.

   22 січня Україна відзначає День Соборності – свято єднання нації, самостійності та незалежності держави, стійкості й незламності українського духу.

Бібліотекар Вікторія Слуцька провела виховну інформаційну годину а також була організована виставка присвячена цій визначній події «Єдина, Соборна, Незламна…».

 Вітаємо всіх з Міжнародним днем обіймів, днем відкритої безкорисливої підтримки, днем небайдужих людей!

☝🏻 У цей чудовий День ми шлемо свої обійми всім, хто нам дорогий, всім кого ми не знаємо, але хотіли б підтримати.


понеділок, 16 січня 2023 р.

 Як діяти під час обвалу будівлі внаслідок вибуху? Рекомендації від МВС

Як зазначається, серед рекомендацій:

- Якнайшвидше покиньте її, але не користуйтеся ліфтом. При можливості попередьте інших про небезпеку обвалу. Зберігайте спокій та не створюйте тисняву під час спуску сходами. Відійдіть від будинку якомога далі.

- Якщо будівлю покинути неможливо: тримайтеся подалі від вікон та балкону; за можливості перекрийте воду, газ та знеструмте приміщення; розмістіться у куті, біля отвору дверей, між балками, каркасами або під столом.

- Якщо ви опинилися під завалами: кличте на допомогу; намагайтеся вивільнити руки та ноги; при можливості телефонуйте 101; можете спробувати розбирати навколо себе завал, але не чіпайте те, на чому все тримається. В очікуванні допомоги при можливості стукайте по трубах чи батареях.



16 січня в Україні відзначають День пам'яті захисників Донецького аеропорту, яких за мужність, героїзм та неймовірну стійкість називають" кіборгами".
Бібліотекарем Вікторією Слуцькою, було проведено інформаційну годину.
“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.


Бої за Донецький аеропорт тривав з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні.
За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули 200 військових, 440 зазнали поранень.

16 січня з іціативи самих "кіборгів", які пройшли пекло в 242 дні, відзначають День захисників Донецького аеропорту та вшанування пам'яті захисників побратимів "кіборгів".

За версією "Барса", захисників ДАП "почали називати" кіборгами "після бою, коли бійцями ПС на посту" Єнот "у старому терміналі разом з іншими захисниками вдалося відбити атаку омському спецназу."
Вічна память героям!
🙏🙏🙏
Разом до Перемоги!
🇺🇦


четвер, 12 січня 2023 р.

 Шість маскувальних сіток за три дні

!Колектив ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" працює на перемогу!



💙💛






















понеділок, 9 січня 2023 р.

 8 січня відзначав би 88-ий день народження Василь Симоненко

              Писати вірші почав ще в студентські роки, але в умовах прискіпливої радянської цензури друкувався неохоче: за його життя вийшли лише збірки поезій «Тиша і грім» (1962) і казка «Цар Плаксій та Лоскотон» (1963). Василь Симоненко прожив неповних 29 років, із них на літературну творчість припадає 10. За життя поета вийшла друком лише одна збірка — «Тиша і грім», друга побачила світ тільки після його смерті.
             Василь Симоненко — автор чудових ка­зок для дітей, що їх уміщено у збірнику: «Цар Плаксій і Лоекотон». Їх по­ет написав для свого сина Олеся — весело, дотеп­но та повчально.
             У казці Василя Симоненка «Цар Плаксій і Лоскотон» зображе­но країну Сльозолий, якою правив цар Плаксій. Усе його велике сімейство було дуже схожим на нього: «всі сльозливі через край».
            Головні герої казки — Лоскотон і цар Плаксій — мають абсо­лютно протилежні погляди на життя. Як Добро і Зло, вони постійно сперечаються між собою за владу над людьми. Плаксій хоче, щоб люди страждали та повсякчас плакали, а Лоскотон навпаки — на­магається звеселити усіх, подарувати гарний настрій та щастя. По­казовий фінал казки, де «Цар Плаксій помер від сміху», а Лоскотон «живе й понині!» — демонструє нам авторське бачення перемоги Добра над Злом.

неділя, 8 січня 2023 р.

 Відбудуємо країну разом!

🇺🇦
Якщо ви ще вагаєтеся, запрошуємо здобути актуальну професію сьогодення в ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ".
Вступ без екзаменів та ЗНО.
Онлайн заяву для вступу можна подати, перейшовши за посиланням.
За додатковою інформацією звертайтеся за вказаними номерами телефонів
Тел.: 0970080451
0958086818

пʼятниця, 6 січня 2023 р.

 125 років від дня народження Володимира Сосюри

«ЯКЕ ЩАСТЯ, ЩО Я УКРАЇНЕЦЬ!...»

Кожна людина найбiльше любить той край, де народилася i живе. Кожен пишається своєю рiдною землею. Завжди хоче сказати про неї
найкраще.
Володимир Сосюра… Мабуть, це найцікавіша постать серед митців. Любов до рідної Батьківщини – це той неоціненний святий скарб, який лірик передає своїм нащадкам рядками поетичних творів. Кредо його життя і творчості просте, як аксіома:
Любить свій край – це для народу жити,
боротися за юне, за нове.
Любить свій край – це значить все любити,
У чім його святе ім’я живе.
Широкоплечий, кремезний, обличчя смагляве, задумливі вишнево-карі очі. Швидка хода, голос високий, ніжний. Таким був Володимир Сосюра – виразник поетичної душі свого народу. Творчість Володимира Миколайовича назавжди залишиться однією з найяскравіших сторінок рідної країни.
Безліч творів В. М. Сосюри присвячено патріотичній темі, протягом цілого
життя він повсякчас сповідається в любові та клянеться у вірності рідній землі.
Причому образ вітчизни поступово розростається: від маленької Третьої Роти
через степове роздолля Донеччини – до всього українського світу з неодмінними «ясними зорями » й «тихим водами». Саме за незгасну любов до України неповторному Володимиру судилося зазнати найбільше прикрощів,
але одні приписи чи й навіть вирок не змусили його відректися від найдорожчого.
Поет часто потерпав за свої вірші. Йому навіть закидали, що він недруг українського народу. Командній лізі Сталіна – Берії – Кагановича необхідно було вбити в людях саме дуже небезпечне для них почуття любові до рідної землі, до рідної країни.
Причиною найгостріших звинувачень поета в націоналізмі став вірш «Любіть Україну».
Полум’яні слова «Любіть Україну», як ніколи, сьогодні звучать актуально.
Любов до рідної землі, до Батьківщини, як неоцінений, святий скарб поет передає нам, своїм нащадкам, аби ми передали його своїм дітям.

 Йому було б 85.

Васи́ль Семе́нович Стус народився 6 січня 1938 року в селі Рахнівка Гайсинського району.

Український поет шістдесятник, перекладач, публіцист, прозаїк, мислитель, літературознавець, літературний критик, правозахисник, політв'язень СРСР, дисидент, член Української Гельсінської групи, борець за незалежність України у XX столітті. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху. Учасник акції протесту в київському кінотеатрі «Україна» в 1965 році. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1991, посмертно), Герой України (2005, посмертно)
Василь Стус – геніальний поет, який творив здебільшого у "політичних" таборах. Його вірші – символ боротьби, а Стус – головна постать Українського Руху Опору. Василь Стус – поет, якого важко переоцінити, адже його внесок у розвиток національної ідеї та відновлення української державності дуже важливий. У нього були незламні принципи, за які він розплатився 15 роками засудження й життям. Помер 4 вересня 1985 року.
Ось його пророчі слова:
“Я вважаю, що доля Донбасу — це майбутня доля України, коли будуть одні солов’їні співи»

четвер, 5 січня 2023 р.

 Всесвітній день дітей - сиріт війни!

Організація Об'єднаних Націй обрала дату 6 січня, щоб привернути увагу людей до становища сиріт (це наше "слово дня") війни. Міжнародна конвенція про права дитини свідчить, що їхніх прав мають дотримуватися навіть під час війни.
Діти не несуть відповідальності... і не повинні ставати жертвами дурості навіть своїх батьків. Діти мають право на захист за будь-яких обставин і на життя в мирній обстановці, навіть якщо дорослі не змогли розумно вирішити свої конфлікти.
Матеріальне становище дітей-сиріт у районах, порушених конфліктами, залишається вкрай проблематичним, і заклик до держав виправити такий стан справ необхідний.
Нині у світі дуже багато біженців від війни; більше половини з них - діти, і серед них багато сиріт.



середа, 4 січня 2023 р.

  9 березня особлива дата – День народження Тараса Григоровича Шевченка.   Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським ген...