субота, 24 грудня 2022 р.

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил безпечного поводження при виявлені підозрілого предмету схожого на вибухонебезпечний пристрій або невідомих предметів!

Ознаки, що вказують на можливу належність підозрілого предмета до вибухового пристрою:

  • залишені без нагляду валізи, коробки, пакунки та пакети в місцях з масовим перебуванням людей;
  • зовнішня схожість на боєприпаси та піротехнічні вироби;
  • характерний запах (гасу, розчинника, паливно-мастильних і хімічних матеріалів);
  • наявність сторонніх підозрілих предметів у дверях, вікнах, дереві, закріплених за допомогою дроту, ниток, важелів, шнурів тощо.

Дії населення при виявленні вибухонебезпечних предметів, сучасних боєприпасів та саморобних пристроїв, які використовуються в терористичних цілях:

  • негайно припинити всі роботи в місці (районі) виявлення предмета;
  • швидко відвести на максимальну безпечну відстань (не менше 100 метрів) усіх людей, які знаходяться поблизу;
  • у разі залишення підозрілого предмета невідомою особою, свідком чого ви стали, необхідно запам’ятати її характерні ознаки;
  • позначити місцезнаходження предмета, по можливості огородити його;
  • у разі наявності фотозасобів здійснити фотофіксацію предмета та місця його розташування;
  • зберігайте спокій та не панікуйте;
  • негайно повідомте оперативні служби, надавши інформацію про характерні ознаки предмета за телефонами: 101, 102;
  • не допускайте до небезпечної зони інших людей та обов’язково дочекайтеся представників правоохоронних органів або ДСНС України.

Якщо ви знаходитись у квартирі:

  • візьміть з собою документи, гроші, цінності та, у разі необхідності, ліки;
  • потрібно знеструмити квартиру та перекрити воду і газ;
  • надайте допомогу в евакуації літнім та важкохворим людям;
  • перевірте сусідні квартири на наявність у них дітей, які на час оголошення евакуації залишились без нагляду дорослих, та повідомте про це представників правоохоронних органів;
  • обов’язково замкніть свою квартиру;
  • залишайте будинок спокійно, не створюючи паніку.

Якщо ви знаходитись на вулиці:

  • уникайте великих скупчень людей;
  • якщо ви опинились у натовпі, не намагайтесь вийти з нього, рухайтесь у тому ж напрямку, що й натовп;
  • руки зігніть у ліктях на рівні грудей та розсуньте їх, звільняючи від тиску грудну клітину, кулаки спрямовані вгору;
  • не тримайте руки у кишенях, та вийміть предмети, які при тісняві можуть нанести серйозні травми;
  • якщо ви впали, намагайтесь одразу встати на ноги, не опираючись на руки, а якщо це не можливо, потрібно згорнутись клубком і захистити голову передпліччями, поклавши долоні на потилицю.

Категорично забороняється:

  • підходити, торкатися предмета та пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або намагатися чимось його накривати;
  • здійснювати з ним будь-які самостійні дії: звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив. Вибухові речовини — отруйні та чутливі до механічних впливів і нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

середа, 21 грудня 2022 р.

Від щирого серця бажаємо всім працівникам енергетичної галузі міцного здоров’я, невичерпної енергії, безаварійної роботи, впевненості у завтрашньому дні, добра, успіхів та благополуччя.
Хай у ваших домівках завжди панує світло, тепло і затишок!




четвер, 15 грудня 2022 р.

 Безпека людини взимку.

         Для зимового відпочинку слід правильно підбирати одяг та взуття. Одягповинен бути легким, зручним та багатошаровим. Повітряні прошарки захистять від вітру та збережуть тепло тіла. Якщо взуття тісне, можна обморозити ноги, коли ж занадто просторе - натерти їх. На прогулянку слід вдягти вовняні шкарпетки. Синтетичні гріють гірше і натирають шкіру.
Чимало радості приносить катання на ковзанах. Щоб уникнути травми,слід бути обачливими. З перших кроків на льоду треба навчитись правильно падати: на бік, пригинаючи голову до грудей, або вперед - "рибкою" - прослизнути по льоду на животі, витягнувши руки. Не можна опиратися на руки, щоб їх не зламати. Можна падати в найближчу кучугуру снігу.
Потрібно виконувати визначені правила поведінки на льоду:
- падати правильно (на бік чи "рибкою"), при падінні не триматися за людей;
- не сідати на лід, сніг, відпочивати тільки на лавках;
- не ходити на катку в мокрому одязі.
          Якщо немає поблизу катка, часто місцем для катання на ковзанах обираютькригу водоймища. Але при цьому слід дотримуватись правил безпеки:
- ніколи не кататись одному, а тільки гуртом. Якщо хто-небудь провалиться у воду, буде кому надати допомогу;
- не кататись на тонкій кризі (крига темного кольору).
         Безпечною є крига товщиною від 7 до 20 см (зеленуватий відтінок).
Маючи на увазі, що структура, міцність і товща льоду змінюються на
протязі зими і ранньої весни, дітям не рекомендується ходити на
водойми - це небезпечно для життя. Лід стає міцним тільки після того, як встановляться безперервні морозні дні, але навіть при короткочасній відлизі, він втрачає цю якість.
            Під дією сонця лід стає пористим і буде слабким, не дивлячись на те, що він зберігає достатню товщу.
Навіть взимку є небезпека провалитися під лід, тому що:
 лід може бути неміцним біля стоку води;
 тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під товстим прошарком снігу, у місцях, де водорості вмерзли в лід;
 тонкий лід і там, де б'ють джерела, де швидкий плин або струмоквпадає у річку;
 особливо обережно слід спускатися з берега: лід може не щільно з'єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
           В силу зміни погодних умов (відлиги, різкої зміни напрямку вітру) можестатись відрив криги. В такому випадку не можна панікувати. Для збереження рівноваги необхідно присісти, не наближатися до краю криги і кликати на допомогу. Ні в якому разі не можна перестрибувати з однієї криги на іншу.
Необізнаність населення про загрозу для життя при виході на лід, відсутність знань заходів допомоги потерпілими, а інколи й особиста необачність, призводять до трагічних наслідків.
Що треба робити, якщо Ви провалилися під лід?

 У гуртожитку ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" учнів об’єднала тепла бесіда за чаєм. Для цього була прекрасна нагода.

🍵 Кожного року 15 грудня відзначається День чаю.
Цікаві факти про чай:
🍵 Слово «чай» прийшло до нас з китайської мови, від популярного напою, який стародавні китайці називали «Тей». Але чай не завжди носив відому нам назву. Китайські філософи у своїх творах називали його «тоу», «чун», «тсе», «мінг». Найчастіше використовували слово «ча», що має переклад «молодий листок».
🍵 Чай є найпопулярнішим напоєм у світі за статистикою. Він посідає перше місце за популярністю, на другій сходинці – пиво. Лише в Ірландії та Англії пиво все-таки випереджає чай.
🍵 Незважаючи на те, що «найбільш чайною» країною вважається Англія, там чай не вирощують. В основному його вирощують в Індії, Шрі-Ланці (Цейлоні), Китаї і Японії. Саме ці країни мають найбільші чайні плантації.
🍵 Слово «чайові» походить від англійського слова «tips». В Англії у 18 столітті чай пили в особливих «чайних садах». В таких садах розташовувалися столики, на яких красувалися невеликого розміру коробочки з написом «T. I. P. S.» To Insure Prompt Servise – що перекладається, як «забезпечення швидкого обслуговування». Коли гість бажав гарячий чай швидко, йому потрібно було кинути в коробочку монету.
🍵 У 1904 році Томас Салліван випадково винайшов чайний пакетик. Спочатку він використовував тонкі шовкові мішечки для зберігання чаю, так як це обходилося набагато дешевше, ніж залізні банки. Але коли один з клієнтів випадково впустив такий пакетик в воду, зрозуміли, що виходить такий самий чай, як і після звичайного заварювання. Після цього шовк замінили на ще дешевші матеріали.
🍵 У зеленому чаї міститься на 50 % більше вітаміну C, ніж в чорному чаї.
🍵 У 1904 році Річард Блечінден увів таке поняття як охолоджений чай. З того часу в США у вигляді готового охолодженого напою продається до 80 % чаю.
🍵 В японській мові для таких понять, як «чай» і «вія», використовується одне слово. В Японії є легенда, яка свідчить про те, що чайне дерево виросло нібито з вій молодого Будди. Для того, щоб не спати під час нічних церемоній, Будда відрізав собі повіки і закопав їх у землю, з якого проросло чайне дерево.
🍵 Не відразу люди зрозуміли, що чай необхідно заварювати і пити. У той час, коли чай тільки завезли в Європу, на королівському прийманні подали салат, зроблений з чайного листя. Блюдо гості з’їли, адже ніхто не бажав здатися неввічливим.
🍵 Найдорожчий чай «Да Хун Пао», його ціна за підсумками аукціонів, що проводять в Гуанчжоу та Гонконгу, становила 685 тис. доларів за кілограм.
🍵 Кофеїну в чаї міститься в два рази менше, ніж у каві,. До того ж, із чаю можна видалити його на 80 %, достатньо лише залити чай окропом, витримати 30 секунд і злити воду, після чого знову залити окропом і настояти 5 хвилин.
🍵 Для виготовлення чорного чаю листки піддають ферментації або окисленню. Під дією кисню листя темнішає та набуває специфічного смаку й аромату. Натомість зелений чай лише пропарюють, завдяки чому в ньому зберігається значно більше вітамінів.
🍵 Колись у чашку перед чаєм наливали невелику кількість молока. Це робилось для того, щоб захистити тоненький та крихкий фарфор. Звісно, сьогодні мало хто п’є чай з тендітних фарфорових чашок. А от традиція пити чай з молоком залишилась, багато хто полюбляє такий незвичний напій і сьогодні.
🍵 Якщо ви купили відмінний чай і хочете насолоджуватися ним якомога довше, пам’ятайте, що навіть висококласне чайне листя втрачає свій смак і аромат через рік. А ще воно дуже боїться світла і вологи. Не любить чай і сусідства з іншими продуктами або приправами, тому для його зберігання краще вибрати окреме місце, а не тримати його поруч з крупами чи спеціями.
🍵 Найпівнічніша у світі ділянка чаю розташована в Україні на Закарпатті.Чай експериментально почали вирощувати на Закарпатті у 1949 році, заклавши плантацію у 2,5 гектари, яка дала добрий урожай. З метою охорони цієї плантації створено заказник місцевого значення «Широкий». Найкраще акліматизувалися в умовах Закарпаття краснодарські та грузинські сорти чаю.


середа, 14 грудня 2022 р.

 14 грудня, В Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Сьогодні ми дякуємо самовідданим ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи та вшановуємо світлу пам’ять тих, хто віддав своє життя, рятуючи людей від радіації.
Викладачем історії Тетяною Чечель було проведено годину "День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС"
Бібліотекарем Вікторією Слуцькою була оформлена тематична виставка: "Чорнобильський слід на землі в долях, і душах..."



вівторок, 13 грудня 2022 р.

 Рівно 145 років тому, 13 грудня, народився автор всесвітньо відомої мелодії «Щедрик» Микола Леонтович.

За своє коротке життя (1877-1921рр) створив більш як 150 творів хорової класики, активно відроджував українську усну творчість, аранжував пісні січових стрільців та підтримував українську державність.
За свої погляди був підступно вбитий чекістом (співробітником Всеросійської надзвичайної комісії з боротьби з контрреволюцією і саботажем (ЧК)) у батьківському домі на Поділлі.

🔎Найцікавіші факти про музичний національний символ України:

▪️«Щедрик» — це українська народна пісня, музику до якої написав Микола Леонтович.

середа, 7 грудня 2022 р.

 Українська хустка – традиційна, різна, легка, тепла… А ще, для кожного рідна.

Час спливає непомітно, життя розкидає нас по світах, а мамина хустка, як оберіг, як пам`ять роду, супроводжує і не дає забути історію, традиції свого роду-народу.
З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Дівчата та жінки носили її протягом усього року. При цьому хустина була обов’язковим головним убором заміжньої жінки.


вівторок, 6 грудня 2022 р.

З нагоди ювілейної дати видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога Григорія Сковороди у ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" бібліотекарем Вікторією Слуцькою було проведено літературні читання "Читаймо та вивчаймо Сковороду..." А також організовано книжкову виставку. "Український Сократ".
Ім'я Григорія Сковороди для кожного українця - це не просто одне з імен діячів української культури, це, можна сказати, своєрідна легенда.
Вивчаємо українську культуру!
Разом до Перемоги!
Все буде Україна!



 

понеділок, 5 грудня 2022 р.

       3 грудня 2022 року в ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" проведений захід, приурочений до Міжнародного дня інвалідів. Кількість людей з інвалідністю у світі – 1 млрд осіб (15%), в Україні – 2,6 (6%), в нашому «ХВПУСП» – 23 чол. (6%).

Інвалідність (лат. Invalidus – букв. «несильний», in – «не» + validus – «силач») – стан людини, при якому є перешкоди або обмеження в діяльності.
Ми бачимо тільки ознаки інвалідності: білу тростину, милиці, слуховий апарат, коляску, але не бачимо самої людини. У центрі уваги повинна знаходитися сама особистість, тоді стане ясно, що в більшості випадків інвалідність не заважає людям жити повноцінним життям і приносити користь суспільству. Втрата потенціалу інвалідів збіднює людство!
У третьому тисячолітті населення планети має усвідомити наявність людей з особливими потребами та необхідність створення для них нормальних умов життя.



 




неділя, 4 грудня 2022 р.

 Вчора ми передали 71 баночку сала з часником нашим волонтерам, сплетену сіточку ще і грошенят. Дяуємо колеги за спільну працю! Разом до перемоги.








четвер, 1 грудня 2022 р.

 Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній

день боротьби зі СНІДом.

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, зокрема, ВІЛ/СНІДу та толерантного ставлення до хворих на ВІЛ/СНІД у ДПТНЗ "Реутинський ПАЛ" організовано ряд заходів, одним з яких була бесіда – диспут, проведена Сестрою медичною: Тетяною Широкою «СНІД. Знати, щоб жити». Під час заходу здобувачі освіти пригадали основний теоретичний матеріал з проблеми ВІЛ-СНІДу, проаналізували нові статистичні дані щодо його поширення у світі та в Україні, змоделювали різні ситуації реальної взаємодії з ВІЛ-позитивними людьми на основі толерантного ставлення.



  9 березня особлива дата – День народження Тараса Григоровича Шевченка.   Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським ген...